ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10928159
*
nr 1092 8159
Spegel
Teak, design: Aksel Kjersgaard Odder, Danmark, No 145, 104x41 ca
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 18:05:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 23:20:52
1
600 kr
27/2 17:41:30
2
600 kr
27/2 17:41:30
1
600 kr (Budbetjänt)
27/2 17:41:51
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1092 8159
Spegel
Teak, design: Aksel Kjersgaard Odder, Danmark, No 145, 104x41 ca
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 23:20:52 | 1 | 600 kr |
27/2 17:41:30 | 2 | 600 kr |
27/2 17:41:30 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
27/2 17:41:51 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27